skip to Main Content

Ayça Kuru Akademi, Aydın Serdar Kuru ve Ayça Kuru tarafından kurulan medya eğitimleri ve kurumsal / kişisel gelişim eğitimleri olmak üzere iki ayaklı bir danışmanlıktır. Zarafet ve moda eğitimlerinin merkezi olmuş Fransa, İsviçre ve İngiltere metotlarını örnek almış ve bu ülkelerde de eğitimlerini tamamlayan deneyimli ve yetenekli eğitmen kadrosuyla iş etiketi, imaj, zarafet, yürüyüş-duruş, stratejik danışmanlık, ikna taktikleri, algı yönetimi, iletişim, protokol kuralları, görgü kuralları, koçluk, motivasyon, stres yönetimi, satış pazarlama ve birçok eğitim vermektedir, “Ayca Kuru Akademi” yetiştirdiği birçok kişi ile misyonunu devam ettirmektedir.

İlköğretim, lise, üniversite eğitimleri, kurumsal firma eğitimleri, devlete bağlı olan belediye, valilik eğitimleri ve kişisel eğitimler gibi yediden yetmişe (7’den 70’e) herkese eğitimler vermeye devam etmektedir. Aktif bir şekilde konuk olduğumuz TV programları, dergi ve gazete röportajlarında da verdiğimiz eğitimlerden bahsetmekte ve tüm toplumumuzu bilgilendirmek için çaba sarf etmekteyiz. Kurucularımızdan Aydın Serdar Kuru’nun uluslararası ilişkiler üzerine iki kitabı bulunmakta olup yeni kitap hazırlıkları da devam etmektedir. Yirmiyi geçkin eğitmen kadromuzla Ayca Kuru Akademi, şu ana kadar bir çok kurumsal firma ile çalışmış olup on bine yakın katılımcıya ulaşmış durumdadır. Alanında uzman kadrosuyla, birçok kişisel ve kurumsal gelişim eğitimleri veren “Ayca Kuru Akademi” tüm çalışmalarını İstanbul’daki ana merkezinden yürütmektedir. Eğitimler İstanbul ana merkezde olmak ile birlikte firmaların eğitim salonlarında da gerçekleştirmekteyiz. Türkiye’nin dört bir yanına gidip eğitim ışığını tüm katılımcılarımıza sunmanın bir görev olduğunu bildiğimizden ötürü yurtdışı çalışmalarını da başlatmış ve bu kapsamda ilk durak olarak Almanya eğitimlerini de açmış bulunmaktayız.

Bir çok farklı sektör içinde geçerli olan, olumlu kurumsal imaj sahibi olmak her geçen gün daha fazla önem kazanmaktadır. Bir şirketin kurumsal imajı o şirketin bünyesinde çalışan her pozisyondaki personelin kişisel imajlarının toplamından oluşur. Yüzbinlerce dolar harcayarak oluşturulan şirket imajları bazı durumlarda tek bir çalışanın yanlış davranışından oluşabilecek zincirleme reaksiyonla son derece olumsuz bir şekilde etkilenebilir. Özellikle müşteri ile iletişimi bire bir olan firmalar, farklı kesimlerden insanlarla yüz yüze geldikleri için işyeri bünyesinde çalışan personelin de firmaları gibi olumlu kişisel imajlara sahip olması çok daha önem kazanmaktadır.  Milyonlarca dolar yatırım yapılmış bir firmanın kurumsal marka imajı ön büroda çalışan tek bir personelin kişisel imajının olumlu veya olumsuz olmasıyla direkt olarak bağıntılıdır.

Ayça Kuru Akademi bünyesinde tüm sektörlere özel olarak hazırladığımız eğitimler mevcut olup tüm gelişim eğitimlerini siz saygıdeğer kurum, kuruluş ve bireylere aktarmaktayız. Sizden hizmet almak için gelen insanlarla yüz yüze iletişimde bulunan personeliniz ve kritik kararları verecek yönetim kadronuza yönelik eğitimlerimiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Türkiye’de özellikle şirketlere, şirket yöneticilerine, bireysel katılımcılara ve çocuklara özel eğitim programları ile faaliyetini sürdüren Ayca Kuru Akademi katılımcılarına;

1.       Kendilerini daha rahat bir biçimde ifade edebilmeyi,
2.       Kendine güvenen doğru bir şekilde yürümeyi ve durmayı,
3.       Etkili bir imaj düşüncesinin verdiği özgüvenin oluşmasını,
4.       Kendilerini tanımayı,
5.       İkna kabiliyetlerini geliştirmeyi,
6.       Gerçek algı ve yönetimini,
7.       Hayatlarına renk katmayı,
8.       Başkalarına verdikleri ilk izlenimin ve imajın farkında olmalarını sağlayarak bu doğrultuda dış dünyaya verdikleri mesajın etkinliğini hedefler.

Back To Top
WhatsApp chat