skip to Main Content

STİL ve İMAJ DANIŞMANLIĞI EĞİTİMİ

Stil danışmanları, kişilerin kendi stilini keşfetmesine ve dışarı yansıtmasına yardım eder. Kişilerin kendilerini en iyi hissedecekleri görünüme, stile sahip olmaları için gardırop ve alışveriş danışmanlığı ile desteklenir.

Bazı kişiler daha profesyonel gözükmek, yeni pozisyonuna daha uygun giyinebilmek, kilosuna göre en düzgün görünecek kıyafetleri seçebilmek, hamilelik veya doğrum sonrası daha iyi hissedebilmek, özel bir güne giderken en iyi şekilde hazırlanabilmek için stil danışmanlığı alabilirler.

Ayrıca nasıl alışveriş yapacağını bilmeyenler, gardırobundan memnun olmayıp değiştirmek ve yenilenmek isteyen herkes de bir stil danışmanından hizmet alabilir.

STİL ve İMAJ DANIŞMANLIĞININ FAYDALARI
•    Kendine güven
•    Yenilikten doğan memnuniyet
•    Sosyal ilişkilerde başarı
•    Kariyerde yükseliş
•    Hedefe ulaşmada motivasyon
•    Çekici ve uygun dış görünüş

İÇERİK

Renk analizi
Vücut şekli analizi
Stil analizi
Gardırop planlaması
Kişisel alışveriş

RENK ANALİZİ

Kişinin ten, göz, saç rengine uygun olan doğru renklerin bulunmasını sağlayan renk analizi testinde; giymeniz gereken giysilerin renkleri gösterilecek, kişiye özel renk paleti hazırlanıp verilecektir.
Siz, doğru renkleri bilip kullandığınız takdirde çok daha canlı, enerjik, sağlıklı gözükecek; böylece diğer insanların dikkatini çekerek herkesten bir adım önde olacak ve kendinizi daha güvende hissedeceksiniz

VÜCUT ŞEKLİ ANALİZİ

Vücut şeklinin analiz edildiği bu basamakta vurgulanmaması gereken bölgeler kamufle edilir; vurgulanması gereken, beğenilen bölgeler öne çıkarılarak dikkat çekmesine ilişkin çalışmalar yapılır. Bunun sonucunda kişi vücudunu iyi tanır. Vücut şekline göre giyinmek ve kullanması gereken kumaşlar, aksesuarlar konusunda bilinçlendirilir

STİL ANALİZİ

Kişinin önceden belirlenmiş renk paletine, yüz ve vücut analizine, yaptığı işe, pozisyonuna, yaşam tarzına, kişisel kimliğine, moda algısına, ruhuna en uygun şekilde olan tarzın saptanması ve kişiye özel bir stil oluşturulması çalışmasıdır

GARDROP DANIŞMANLIĞI

  • Giysilerinizi  mevsimlere ve renklere göre ayırıyoruz.
  • Sonra bu iki grup içinden ortama ve amaca yönelik kıyafet grupları oluşturuyoruz.
  • Bu grupları hangi ayakkabı, çanta ve aksesuarlarla kombinleyebileceğinizi inceliyoruz ve gerekirse numaralandırıyoruz.
  • Bu işlemlerin sonucunda kişiye uygun olan ve olmayan giysiler belirlenir.
  • Gardırop düzenlendikten sonra kişinin ihtiyacına göre eksikler belirlenir ve ona göre bir kişisel alışveriş listesi sunulur.

KİŞİSEL ALIŞVERİŞ: Gardırop planlamasından sonra eğer istenirse ortaya çıkan ihtiyaç listesinin tamamlanması için kişisel alışverişinizde de sizin yanınızda oluyoruz.

Back To Top
WhatsApp chat