skip to Main Content

Süre: 1.5 saat

Beş bin yıldan beri hiç değişmeden aktarılan Hatha Yoga ve T’ai Chi Chuan’ın ortak noktalarından hareketle şirket çalışanlarına, stresten arındırıcı, hareket ederken dingin kalabilecekleri bir çalışma sunmayı amaçladık. Hazırlamış olduğumuz bu workshop, çalışanların mutluluk ve verimlilik seviyelerine, aşağıda belirttiğimiz şekilde şifa olur:

– stresi hızla azaltır
– migreni, yüksek tansiyonu ve kolestrolü, eklem ve kas incinmelerini, depresif ruh hallerini azaltır
– hafızayı ve konsantrasyonu güçlendirir
– bağışıklık sistemini geliştirir
– masa başında oturmaktan kaynaklanan duruştaki dengesizlikleri düzelttir.

Akış, hareket içinde durağanlık, durağanlık içinde hareket, zihin, nefes alan beden, meditatif konum, doğru duruş konularını pekiştiren nefes farkındalığını arttırıcı, hareket halinde meditasyonu deneyimlemeye yönelik keyifli bir çalışma hazırladık.

Eğitim İçeriği

– Zihin Nefes Beden Farkındalığı
– Hatha Yoga Geleneğine Göre Doğru Duruş
– Chi Qong ile Yere Köklenmek
– Duyuların İçeri Çekilmesi
– Dantien ve Meridyenlerin Bedene Etkileri
– Doğru Nefes
– T’ai Chi Chuan’da Katalar ve Akışlar
– Dinginliğe Davet (Zen Meditasyonu)

Bu eğitim,

– Bireysel farkındalık ve iç gözlem
– Motivasyonu yükseltebilme
– Beden dilinin etkili kullanımı
– Öz güven ve öz saygının oluşturulması
– Gerektiği zaman kontrolü alabilme ve kontrolü bırakabilme
– Kriz anlarında soğuk kanlı olabilme
– Bedeninin farkında olup, istediğinde gevşetebilme
– Kaygıyı yeterli düzeyde tutabilme yetilerinin kazandırılması için yol göstericidir.

Eğitmenimiz Özber Çin Hakkında

Elektrik Yüksek Mühendisi olarak çalıştığı özel sektörü geride bırakıp, kişisel gelişim yoluna 2006 yılında bir sivil toplum kuruluşunda (Sağlıklı Yaşam Derneği) gönüllü faaliyet göstererek başlamış, Meditasyon ve Yoga’nın insanları dinginleştiren doğasıyla tanışma fırsatı bulmuş, sekiz yıl boyunca meditasyonu, her kesimden, dinden ve kültürden insana tanıtmıştır. Kendini ve insanları anlama ihtiyacı, onu 2008’de T’ai Chi Chuan’a itmiştir.

Nepal’de ve Hindistan’da kaldığı on aylık dönemde aldığı Ashtanga Vinyasa Yoga eğitimini,  Hsu Sifu ve David Dorian Ross’dan aldığı T’ai Chi Chuan eğitimlerini, nefes tekniklerini ve meditasyonu harmanlayarak kendiyle bütünleşen bir farkındalık programı geliştirmiştir. 2012’de Global Ayu Care Dr. Arindham Chatterjee’den ‘Ayurvedic Abhyanga, Shiro Abhyanga Practical and Herbal Oil Preperation Practicals’ eğitimini aldıktan sonra insanların beslenme alışkanlıkları, vücut yapısı ve hastalıkların doğal yöntemlerle iyileştirilmesi üzerine çalışmalar yapmıştır. 2011’den beridir, kurmuş olduğu Prizma Etkisi – Kişisel Gelişim Merkezinde ve muhtelif global firmalarda takımıyla birlikte farkındalık eğitimlerine devam etmektedir.

Back To Top
WhatsApp chat