skip to Main Content
Seda Tetik

19 yıllık judocu olan Seda Tetik, su anda bebek yüzme eğitim merkezinde çalışmaktadır. Ayrıca judo antrenörlüğünü de devam ettirmektedir.

Ekranlardan tanıdığımız ( fear factor / survivor ) spor koçu Seda TETİK akademimiz bünyesinde uzaktan spor koçluğu ve bire bir spor koçluğu yapmaktadır.

Fitness and Personal  Trainer Nedir ?

Birebir olarak profesyonel eğitmen desteğiyle bireylere özel uygulanan egzersiz programları, Personal Training adı altında gerçekleştirilmektedir. Antrenman boyunca Personal Trainer, kişilere yardımcı olur. Personal Trainer, kişilerin ihtiyaçları doğrultusunda klasik egzersiz programlarına ek olarak üyelerin her türlü problemlerini listeleme işlemi yapar. Örneğin; sporcunun sağlık durumu, yaşam şekli ve alışkanlıkları, psikolojik dengesi (mutlu / mutsuz / endişeli / heyecanlı vb. ) gibi ayrıntıları dikkate alarak egzersiz programı şekillendirilir. Baştan sona kadar olan her ayrıntı bireye özel dosya içerisinde saklanmaktadır. Aktivite boyunca her türlü ölçüm ve testlerin takibi yapılır. Her sporcunun dilediği bir form vardır. İstenilen forma ulaşabilmek için antrenman programlarının kaliteli bir şekilde sürdürülmesi gerektiği unutulmamalıdır. Düzen, disiplin ve Personal Trainer’ların dikkati çektiği noktalar atlanmamalıdır. 

Personal Training, aktivitelerinize sihirli dokunuşu gerçekleştiren sistematik bir devrimdir.

Personal Trainer Hangi Noktada Önemlidir?

Egzersiz süresince sağlanılması istenen disiplin ve düzende Personal Trainer’ların bireylere aşıladığı motivasyon duygusu önemlidir. Personal Trainer, bireylerin motivasyonunu her daim en üst seviyede tutar. İyi bir Personal Trainer ile hedeflediğiniz sonuca en hızlı ve en etkili şekilde ulaşabilirsiniz. 

Gerçekleştirdiğiniz aktiviteye ek olarak kaliteli ve dengeli bir beslenme listesi hazırlar. Herkesin yakındığı problemlerden olan üşengeçlik duygusu arzuladığınız bedene ulaşmanızı erteler. Çeşitli paket programıyla yazıldığınız spor salonlarına ayda 3-4 sefer gitmekle hedeflenene ulaşılmaz. Personal Trainer, sizi disipline ederek gereken periyodik aralıklarında spor salonuna gelmenizi sağlar. 

Monoton bir spor salonu egzersizi gerçekleştirmezsiniz. Planlı, programlı ve eğlenceli bir egzersiz desteği sağlanır.  Antrenman esnasında birebir müdahale gerçekleşebileceği için oluşabilecek sorunların en kısa sürede önüne geçilir. 

Neden Motivasyon?

Antrenman süresince birey üzerinde motivasyon ve istek olgularının etkileri büyük bir gerçektir. Egzersiz süresince günlük hayatta yaşanılan problemleri salona taşımanız, egzersizden verim almanızı engeller. Kişi, psikolojik ve fizyolojik anlamda kendisini antrenmana en iyi şekilde dahil etmelidir. Personal Trainer aracılığıyla egzersiz süreçlerinizi en kaliteli motivasyon desteğiyle gerçekleştirmenin tarifsiz mutluluğunu yaşayabilirsiniz. Personal Training desteği, sporda disiplini sağlayarak bireylerin antrenmanlarına en etkili dokunuşu sağlar.

Back To Top
WhatsApp chat