skip to Main Content

Pınar Tuna Kimdir?

Marmara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümü mezunu olan Pınar Tuna, üniversite yıllarında ekranlarla tanıştı. 1993 yılında adım attığı HBB TV’de; ‘Çevre Aktüel’, ‘Tüketici Dosyası’, ‘Gece ve Müzik’ isimli canlı yapımların sunuculuğunu üstlendi. Aynı kanalın haber merkezinde de görev alan Tuna, ‘Bu Sabah’ isimli haber kuşağını sundu.

HBB’nin ardından Türkiye’nin ilk bölgesel kanalı olan Karadeniz TV’nin kurucu kadrosunda yer alarak, 2 yıl süreyle, ‘Biz Bize’ isimli öğle kuşak programında yapımcı ve sunucu olarak görev aldı. Televizyonculuk serüveninin ardından Türkiye’nin en başarılı zincir eğitim kurumlarından Bilfen Okulları’nın Halkla İlişkiler Departmanını kurarak 9 yıl boyunca departmanın yöneticiliğini üstlendi.

Kurduğu ajans çatısı altında İzmir-Aliağa Belediyesi ve TOGEMDER’e eğitim ve kültür-sanat danışmanlığı yapan Tuna, Bahçeşehir Kolejinde Kurumsal İletişim ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak da çalıştı. Eğitim sektöründeki kariyeri boyunca; Haliç Kongre ve Kültür Merkezi, CRR, TİM Maslak Show Center, Dolmabahçe Sarayı gibi prestijli adreslerde seyirciyle buluşan özel gösterilerin danışmanlık ve sunuculuğunu üstlendi.

Back To Top
WhatsApp chat